Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


MADDE 1- TARAFLAR


1.1. SATICI:

Ünvanı: YEŞİLANNE EKOLOJİK TEMİZLİK VE KOZMETİK ÜRÜNLER İTH.İHR.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

Adresi: Selmanipak Cad. No:48 Büro :106 Üsküdar /İstanbul

Telefon:0216 314 11 64

E- mail: yesilanne@yesilanne.com


Fax: 0216 341 51 98

Mersis Numarası: 2235152565438236

1.2. ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı:
Adresi :
Telefon:

Cep Telefonu:
Email:

Teslimat Adresi:

Fatura Adresi:


MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın www.yesilanne.cominternet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

Ürün Adı ve Temel Nitelikleri

Adet

Satış Bedeli
(KDV dahil toplam Türk Lirası)

Bitkisel Çamaşır Suyu

1

14, 90 TL 

Kargo Ücreti (KDV dahil Toplam Türk Lirası


6,90 TL 

Kapıda Ödeme Ücreti (KDV Dahil Toplam Türk Lirası)


5,00 TL 
3.2 - Ödeme Şekli :


Kredi Kartı ile Peşin İşlem (Tek Çekim)

· Alışveriş Sepetinizde onayladığınız tutar, kredi kartınıza tek çekim olarak yansımaktadır.


Havale ile İşlem

Alışveriş Sepetinizde onayladığınız tutarı SATICI’ya ait Garanti Bankası TR27 0006 2000 1660 0006 2966 45 IBAN numaralı hesabına ödeme yaptığınızda siparişiniz onaylanacaktır.

Kapıda Ödeme Nakit ile işlem

Kapıda ödeme işlemi Aras Kargo aracılığı ile yapılmaktadır. Alışveriş Sepetinizde onayladığınız tutarı sipariş teslimatında Aras Kargo yetkilisine Nakit olarak yaparak, paketinizi teslim alabilirsiniz.3.3 - İade Prosedürü:

ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi,stoklarda kalmaması veya hakem heyeti kararları ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda iade prosedürleri aşağıda belirtilmiştir.

İade edilen ürünlerin tekrar satılabilir özelliğinin bulunmaması, kullanılmamış olması, kapak ,bant gibi öğelerinin açılmamış olmaması gerekmektedir. İadeler ALICI’ya gönderilen fatura ile yapılacaktır. İade kolilerin kargolama bedeli ALICI’ya aittir.

Tekrar satılabilir durumda olan iade siparişler, SATICI’ya ulaştıktan 10 gün içerisinde , tutarın iadesi ALICI’ya yapılacaktır.

a) Kredi Kartına İade Prosedürü


SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.
ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.


B) Kapıdan Ödeme ile Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade ProsedürüKapıdan ödeme ile havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek,Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.3.4- Teslimat Şekli ve Adresi :
Teslimat Adresi :

Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi :


Paketleme, kargo ve teslim masrafları ALICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti 6,90 -TL olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Kapıda Ödeme Hizmeti Ücreti olarak 5,00 TL alınmaktadır. Ürün bedeline dahil değildir. Teslimat , anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, ALICI'nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.


MADDE 4- CAYMA HAKKI

Tüketici (ALICI), 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan www.yesilanne.com‘da yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki kolay iade seçeneği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Cayma hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı Aras Kargo olup, www.yesilanne.com‘da yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki kolay iade seçeneğinde geri gönderime ilişkin detaylar açıklanmıştır.

Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI,www.yesilanne.cominternet sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk SATICI’ya aittir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün SATICI'ya gönderilmesi zorunludur.

4.7-385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz faturanın tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

MADDE 8- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir (Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde 2016 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar; ilçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 2.320 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 2.320 Türk Lirası ile 3.480 Türk Lirası arası, Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 3.480 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 2.320 Türk Lirası ile 3.480 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.).

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI : YEŞİLANNE EKOLOJİK TEMİZLİK VE KOZMETİK ÜRÜNLER İTH.İHR.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

ALICI :

Tarih : 01.01.2016Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.